SVEĆENICI ŽUPNICI

ŽUPNIK: Silvio Španjić, mladomisnik

 

(r. 21.11.1983; s. 17.06.2012.)

- excurrendo iz Malog Lošinja


POPIS SVEĆENIKA I ŽUPNIH UPRAVITELJA
ŽUPE SV. NIKOLE BISKUPA - ĆUNSKI

 

Prvi povijesni spomen župe, a tako i župnika – dušobrižnika koji su dolazili excurrendo na službu u ovo naselje iz susjednih mjesta datiraju iz početka XVIII. stoljeća. Isprva je to bilo iz centra negdašnje biskupije Osora, a kasnije iz Nerezina, sv. Jakova, Malog i Velog Lošinja.

Svi svećenici nisu nabrojani i neki su izostavljeni iz ovog popisa; ovo je popis od onoga što je za sada moguće i dostupno.

Don Pietro Ballarin od 1820. do 1834. +

Don B. Toich iz Cresa od 1853. do - +

Don Marko Čeljubin od - do - + 22.6.1824.

Pop Matej Sergij Volarić iz Vrbnika od 1861. do 1891. + 1.2.1891.

Pop Frane Volarić iz Vrbnika od 1894. do 1909. + 1949.

Pop Ivan Mrakovčić iz Punta od 1909. do 1910. +

Pop Grga Fugošić iz Omišlja od 1910. do 1917. +

Don Frane Krivičić iz Valuna od 1917. do 1920. +

Don Pietro Cirincione od 1929. do 1937. +

Don Tullio Giadrossi iz M. Lošinja od 1937. do 1940. +

Don Graziano Maggi iz V. Lošinja od 1941. do 1947. + 20.9.1960.

Don Mario Kozulić iz Malog Lošinja od 1947. do 1948.

O. Nikola Španjol iz Dobrinja od 1949. do 1951. +

O. Ignacije Jakominić iz Rosopasna od 1951. do 1953. +

O. Fabijan Kaštelan iz Barbata od 1953. do 1961. +

O. Josip Jankaj iz Tuzi od 1962. do 1963.

Vlč. Anađelo Žic iz Punta od 1966. do 1968.

Don. Valter Župan iz Ćunskog od 1968. do 1970.

Vlč. Antun Zec iz Linardići od 1970. do 1971.

Vlč. Antun Toljanić iz Vrbnika od 1971. do 1975.

Vlč Josip Bozanić iz Vrbnika od 1976. do 1978. - Sadašnji zagrebački nadbiskup i kardinal

Vlč. Ivan Brnić ml. iz Sv. Vida od 1978. do 1979.

Vlč. Drago Ljubičić iz Poljica od 1979. do 1984.

Vlč. Ivan Turčić iz Dubašnice od 1984. do 1987.

Vlč. Matej Polonijo iz Vrbnika od 1987. do 1990.

Vlč. Anton Barbiš iz Malinske od 1990. do 1997.

Vlč. Matej Polonijo iz Vrbnika od 1997. do 2012.

Vlč. Silvio Španjić iz Njivica od 2012. do -

Traži

RASPORED KROZ TJEDAN

VELIKI UTORAK

16:00 Proba zbora

Klikni ovdje - Tjedni raspored u župi


VELIKI ČETVRTAK

18:00 Ispovijed
19:00 Misa Večere Gospodnje
20:00 Euharistijsko klanjanje


VELIKI PETAK

18:00 Ispovijed
19:00 Križni put, obred Veliko Petka

Klikni ovdje za raspored vjeronauka


19:00 Ispovijed
21:00 Misa Bdijenja


NEDJELJA - USKRS

10:15 Sveta ispovijed
11:00 Župna Sveta Misa

Klikni ovdje - Tjedni raspored u župi


VELIKI UTORAK

16:00 Proba zbora

Klikni ovdje - Tjedni raspored u župi


VELIKI ČETVRTAK

18:00 Ispovijed
19:00 Misa Večere Gospodnje
20:00 Euharistijsko klanjanje


VELIKI PETAK

18:00 Ispovijed
19:00 Križni put, obred Veliko Petka

Klikni ovdje za raspored vjeronauka


19:00 Ispovijed
21:00 Misa Bdijenja


NEDJELJA - USKRS

10:15 Sveta ispovijed
11:00 Župna Sveta Misa

Klikni ovdje - Tjedni raspored u župi


VELIKI UTORAK

16:00 Proba zbora

Klikni ovdje - Tjedni raspored u župi


VELIKI ČETVRTAK

18:00 Ispovijed
19:00 Misa Večere Gospodnje
20:00 Euharistijsko klanjanje


VELIKI PETAK

18:00 Ispovijed
19:00 Križni put, obred Veliko Petka

Klikni ovdje za raspored vjeronauka


19:00 Ispovijed
21:00 Misa Bdijenja


NEDJELJA - USKRS

10:15 Sveta ispovijed
11:00 Župna Sveta Misa

Klikni ovdje - Tjedni raspored u župi


VELIKI UTORAK

16:00 Proba zbora

Klikni ovdje - Tjedni raspored u župi


VELIKI ČETVRTAK

18:00 Ispovijed
19:00 Misa Večere Gospodnje
20:00 Euharistijsko klanjanje


VELIKI PETAK

18:00 Ispovijed
19:00 Križni put, obred Veliko Petka

Klikni ovdje za raspored vjeronauka


19:00 Ispovijed
21:00 Misa Bdijenja


NEDJELJA - USKRS

10:15 Sveta ispovijed
11:00 Župna Sveta Misa

Klikni ovdje - Tjedni raspored u župi


VELIKI UTORAK

16:00 Proba zbora

Klikni ovdje - Tjedni raspored u župi


VELIKI ČETVRTAK

18:00 Ispovijed
19:00 Misa Večere Gospodnje
20:00 Euharistijsko klanjanje


VELIKI PETAK

18:00 Ispovijed
19:00 Križni put, obred Veliko Petka

Klikni ovdje za raspored vjeronauka


19:00 Ispovijed
21:00 Misa Bdijenja


NEDJELJA - USKRS

10:15 Sveta ispovijed
11:00 Župna Sveta Misa

Klikni ovdje - Tjedni raspored u župi


VELIKI UTORAK

16:00 Proba zbora

Klikni ovdje - Tjedni raspored u župi


VELIKI ČETVRTAK

18:00 Ispovijed
19:00 Misa Večere Gospodnje
20:00 Euharistijsko klanjanje


VELIKI PETAK

18:00 Ispovijed
19:00 Križni put, obred Veliko Petka

Klikni ovdje za raspored vjeronauka


19:00 Ispovijed
21:00 Misa Bdijenja


NEDJELJA - USKRS

10:15 Sveta ispovijed
11:00 Župna Sveta Misa

Klikni ovdje - Tjedni raspored u župi


VELIKI UTORAK

16:00 Proba zbora

Klikni ovdje - Tjedni raspored u župi


VELIKI ČETVRTAK

18:00 Ispovijed
19:00 Misa Večere Gospodnje
20:00 Euharistijsko klanjanje


VELIKI PETAK

18:00 Ispovijed
19:00 Križni put, obred Veliko Petka

Klikni ovdje za raspored vjeronauka


19:00 Ispovijed
21:00 Misa Bdijenja


NEDJELJA - USKRS

10:15 Sveta ispovijed
11:00 Župna Sveta Misa

Klikni ovdje - Tjedni raspored u župi


VELIKI UTORAK

16:00 Proba zbora

Klikni ovdje - Tjedni raspored u župi


VELIKI ČETVRTAK

18:00 Ispovijed
19:00 Misa Večere Gospodnje
20:00 Euharistijsko klanjanje


VELIKI PETAK

18:00 Ispovijed
19:00 Križni put, obred Veliko Petka

Klikni ovdje za raspored vjeronauka


19:00 Ispovijed
21:00 Misa Bdijenja


NEDJELJA - USKRS

10:15 Sveta ispovijed
11:00 Župna Sveta Misa

Klikni ovdje - Tjedni raspored u župi



Visit counter

Today9
Yesterday29
Week117
Month407
All29325

Kubik-Rubik Joomla! Extensions